budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
4 lutego 2016 budconsult Kategorie: budconsult. Tagi: litania, modlitwa i przykazania. Brak komentarzy do 5 przykazań kościelnych
5 przykazań kościelnych

Modlitwa to sposób w który człowiek wierzący ma możliwość rozmawiać z Panem Bogiem – tak można bez problemu składać prośby czy wdzięczność. W niektórych przypadkach staje się to ponadto recepta na poszukiwanie rozwiązania jakiegokolwiek problemu. Niektórzy oddają się modlitwie w jakimkolwiek momencie, inni rezerwują na to określony termin w planie dnia, zawsze jednak modlitwa zmusza do skupienia i równocześnie zostawienia na chwilę innych spraw.

Dni pełne są tematów i jednocześnie zadań prosto można zapomnieć o modlitwie, dlatego też doskonałym planem staje się ustalenie sobie na nią konkretnego momentu i jednocześnie miejsca. Absolutnie nie jest to wymóg niezbędny, ale wtedy o wiele prościej jest zapamiętać, natomiast po pewnym czasie będzie to już nawyk. Rozpoczynając codzienną modlitwę, potrzeba wytrwałości, jednakże dla wielu ludzi staje się to prędko niezbędny element dnia, dzięki jakiemu codzienność staje się o wiele prostsza. Wśród obowiązujących elementów stosownej modlitwy jest to, aby nie okazała się zakłócana. Człowiek powinien być skupiony na konwersacji z Panem Bogiem i jednocześnie jego myśli powinny krążyć tylko dookoła modlitwy. Najlepiej żeby wokół panowała cisza, wtedy o wiele prościej uniknąć rozproszenia. Mnóstwo ludzi decyduje się na powtarzanie standardowych modlitw, albowiem tego typu sprecyzowane normy pomagają im zachować skupienie. Dla takich, którzy nie znają standardowych modlitw ze wsparciem przychodzi Internet, trzeba tylko zapisać tam przykładowo. 5 przykazań kościelnych, aby bez problemu otrzymać dostęp do całej potrzebnej informacji. Warto jednak pamiętać, że każdy z nas czuje się dobrze w indywidualnym systemie modlitwy, dla jednego korzystniejszym rozwiązaniem będzie pogawędka z Panem Bogiem podczas domowych porządków czy w drodze do pracy. Taka bezpośrednia modlitwa jest dobra, ale nie zadziała w każdym przypadku, w chwilach zmartwienia czy załamania o wiele prościej jest sięgnąć po zwykłe wzory, to recepta na zresetowanie i jednocześnie nabranie dystansu do trapiących kłopotów.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 20 (ostatnio: 26.02.2018 03:57:30)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 11.06.2017 21:06:57)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz