budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
4 października 2018 budconsult Kategorie: budconsult Zdrowie. Tagi: barotrauma, barotraumy, leczenie, objawy, i uszu. Brak komentarzy do Barotraumy uszu
Barotraumy uszu

Choroby laryngologiczne to nie tylko infekcje, które spotkały już większość z nas. O znacznie większej różnorodności problemów związanych z uszami mogą się przekonać choćby nurkowie, którzy na co dzień stykają się ze zmiennymi warunkami – zarówno jeśli chodzi o ciśnienie zewnętrzne, jak i chemiczny skład wody, w której przebywają. To właśnie tej grupy najczęściej dotyczą barotraumy uszu – schorzenia związane z niewłaściwym wyrównaniem ciśnienia w ciele nurka w czasie jego wynurzania się spod wody.

Barotraumy uszu mogą przybierać różne formy. Do najmniej szkodliwych objawów tej przypadłości należy wrażenie wody w uszach, które jest spowodowane gromadzeniem się krwi i płynów w uchu środkowym. Inne objawy powodowane przez to zjawisko to także stłumiony słuch, szumy w uszach i zawroty głowy. Żaden z tych symptomów nie powinien jednak być ignorowany – jeśli nurek ponownie doprowadzi do barotraumy uszu, może u niego dojść do pęknięcia błony bębenkowej, a w związku z tym przenikliwego bólu i utraty orientacji przestrzennej. W takim przypadku pomóc może wyłącznie laryngolog – taki, jakiego znajdziesz w klinice Optimum w Warszawie.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 10.04.2019 19:56:22)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz