budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
7 stycznia 2019 budconsult Kategorie: budconsult Dom. Tagi: bonie, bonie elewacyjne, Co to są bonie, styropianowe bonie, i sztukateria elewacyjna. Brak komentarzy do Co to są bonie
Co to są bonie

Wiele osób, które budują lub remontują dom zastanawia się co to są bonie. Elementy te stają się coraz bardziej popularne i wykorzystywane do tworzenia stylowych, nowoczesnych elewacji Warto wiedzieć, jak wyglądają, jak je wykonać, bądź gdzie kupić i jak zamontować. Klasyczne bonie to równoległe żłobienia w fasadach muru. Dawniej były to elementy, których stworzenie było bardzo czasochłonne i wymagała specjalnych umiejętności. Dziś, już mało kto zastanawia się co to są bonie i jak się je wykonuje, ponieważ można kupić gotowe już elementy.

Wiedząc co to są bonie można stworzyć ciekawy projekt elewacji budynku. Styropianowa sztukateria dekoracyjna to szybki sposób na całkowite odmienienie elewacji, nadanie jej ponadczasowego charakteru. Gotowe bonie to produkty wykonywane z wysokiej jakości materiałów, wzmacniane fabrycznym tynkiem. Mogą być montowane wkoło okien, drzwi, pomiędzy piętrami budynków, czy na rogach.Szerokie zastosowanie sztukaterii elewacyjnej związane jest przede wszystkim z szybkim montażem, przystępną ceną i możliwością otrzymania ciekawych, eleganckich efektów wizualnych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 04.12.2019 04:06:17)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz