budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
17 listopada 2018 budconsult Kategorie: budconsult Transport. Tagi: cysterny, cysterny do transportu, cysterny do transportu żywności, cysterny spożywcze, i spożywcze cysterny. Brak komentarzy do Cysterny
Cysterny

Cysterny spożywcze to specjalny rodzaj samochodów, które zostały skonstruowane z myślą o przewożeniu płynnej żywności i produktów wykorzystywanych w przemyśle spożywczym. Kluczowe w ich wypadku jest nie tylko zachowanie stałych warunków (m.in. temperatury i ciśnienia wewnątrz zbiornika) dla transportowanego towaru, lecz – co bardziej kluczowe – zagwarantowanie bezpiecznego i higienicznego przeładunku. W tym celu muszą być wyposażone w specjalne urządzenia.

System pomp, regulatorów ciśnienia, węży, a niekiedy nawet podział zbiornika na kilka komór to cechy, które charakteryzują cysterny spożywcze. Dzięki temu są wszechstronnym narzędziem. Ale nie tylko naczepy wymagają tutaj szczególnej uwagi. W końcu samochód, który będzie napędzał cały układ, musi brać pod uwagę specyfikę przewożenia płynów i cieczy. Ich fizyka jest inna niż ciał stałych, co ma wpływ na to, jak prowadzi się taką ciężarówkę.

To z kolei wymaga, aby kierowcy zasiadający za sterami cysterny spożywczej, przeszli odpowiednie przeszkolenie. Wymaga się od nich nie tylko uwzględnienia fizyki płynnej żywności, lecz także sprawności w obsłudze oporządzenia cystern. Dzięki temu będą mogli sprawnie przeprowadzić proces załadunku i rozładunku.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 07.10.2019 10:13:41)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz