budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
18 stycznia 2019 budconsult Kategorie: budconsult Dom. Tagi: Faseta, listwy, styropianowe, sztukateria, i sztukateria elewacyjna. Brak komentarzy do Faseta
Faseta

Faseta to element architektoniczny, dekoracyjny, umieszczany na górnej krawędzi elewacji lub na łączniach ścian i sufitów. Może być wykonana z różnych materiałów, jednak obecnie, te najczęściej spotykane to produkty styropianowe. Stosuje się je zazwyczaj w pomieszczeniach, jako elementy dekoracyjne. Faseta ma wiele zastosowań, często łączona jest z taśmami LED, co w połączeniu pozwala uzyskiwać podświetlane sufity. Jestem elementem dekoracyjnym wykorzystywanym przez wielu projektantów i dekoratorów wnętrza. Pozwala na optyczne manipulacje rozmiarem pomieszczenia i tylko.

Faseta dobrej jakości powinna posiadać mocny profil i być jednocześnie elastyczna. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że jest odporna na wszelkie pękania i inne uszkodzenia. Elementy te mogą być zazwyczaj malowane na dowolny kolor. Co więcej, są bardzo proste w montażu. Każdy powinien bez problemu umieścić je w pożądanym miejscu bez pomocy fachowców. Faseta jest również bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku chęci zamaskowania niedoskonałości budynku. Często mocowana jest w miejscach, gdzie widoczne są spękania. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych modeli tego typu sztukaterii.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 05.07.2019 23:50:48)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz