budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
9 kwietnia 2019 budconsult Kategorie: budconsult Remont. Tagi: dachowa, dachy, Folia, folie, Folie dachowe, i pokrycia dachowe. Brak komentarzy do Folie dachowe
Folie dachowe

Folie dachowe są jednym z podstawowych elementów każdego dachu. Spełniają kilka ważnych funkcji, dzięki czemu całe pokrycie gwarantuje bezpieczeństwo w czasie jakichkolwiek warunków atmosferycznych. Folie dachowe wstępnego krycia są niezbędną warstwą w czasie budowy dachu. Od strony technicznej są to kilkuwarstwowe połacie odporne na uszkodzenia, rozdarcia, są wodoszczelne i paro przepuszczalne. Dzięki temu zapewniony jest prawidłowy przepływ powietrza. Jest to bardzo ważny aspekt jeśli chodzi o konstrukcje dachowe. Bez odpowiedniej filtracji szybko pojawiają się problemy z wilgocią i grzybem.

Kolejnym plusem zastosowania foli dachowych jest koszt całego pokrycia dachowego. Dzięki foliom wstępnego krycia cała izolacja dachu jest sporo tańsza. Tego typu rozwiązania mają głównie na celu zapobiegać zalaniom i wilgoci. Warto pomyśleć o tym już na etapie projektu poszycia dachowego. Folie dachowe nie wymagają tworzenia szczeliny wentylacyjnej, co również jest wielkim atutem. Ograniczają także straty ciepła, co jest niezwykle ważne w porze zimowej. Obecny rynek dysponuje sporym wachlarzem tego typu produktów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 12.01.2020 00:18:14)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz