budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
2 listopada 2018 budconsult Kategorie: budconsult Dom. Tagi: dekoracje, elewacyjna, gzymsy, sztukateria, i sztukateria elewacyjna. Brak komentarzy do Gzymsy
Gzymsy

Gzymsy to element sztukaterii, których głównym celem jest poprawa wizualna budynku.Dobrze podkreślają indywidualne cechy i charakter danej budowli. Ponadto, elementy oferowane przez współczesnych producentów to solidne i stylowe produkty. Idealnie nadają się w przypadku wszystkich stylów architektonicznych. Do niedawna kojarzone były ze starymi pałacami i kościołami, dziś stosuje się je w przypadku domów jednorodzinnych, budynków publicznych i nie tylko. Gzymsy obecnie wykonywane są ze styropianu, dzięki czemu są niezwykle lekkie i proste w montażu.

Wyróżniamy kilka rodzajów gzymsów. Najczęściej spotykane, to gzymsy koronujące, zwane też wieńczącymi. Stanowią zakończenie ściany, tworząc przy tym ciekawe efekty wizualne. Możemy mieć także go czynienia z tego typu elementami sztukaterii, które umieszczane są pomiędzy piętrami budynku. Ponadto, w ofercie znajdziemy także gzymsy parapetowe oraz nad drzwiowe. Każdy z rodzajów ma przede wszystkim na celu wzbogacić walory wizualne budynku i nadać mu niepowtarzalny charakter. Odpowiednio dobrane elementy mogą także optycznie zwiększać, zmniejszać, czy też wydłużać budynek.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 07.08.2019 09:02:47)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz