budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
25 marca 2019 budconsult Kategorie: budconsult Koty. Tagi: ile, kocie, koty, śpią, i śpiochy. Brak komentarzy do Ile śpią koty?
Ile śpią koty?

Każdy właściciel kota – szczególnie ten, który po raz pierwszy ma u siebie w domu takie zwierzątko – może mieć wiele wątpliwości dotyczących zachowania nowego pupila. Wielu świeżo upieczonych opiekunów popularnych mruczków zadaje sobie szereg pytań związanych z codziennym życiem kota. Czy nowa karma mu odpowiada? Czemu nie lubi niektórych domowników? Ile śpią koty i czy mój nie śpi zbyt długo? Szczególnie ta ostatnia kwestia może budzić wątpliwości – w końcu niektóre mruczki potrafią na całe dnie zaszyć się w cichym miejscu, by sobie podrzemać. Skąd możemy wiedzieć, ile śpią koty i jaka ilość snu u tych zwierząt powinna nas zaniepokoić?

Pod względem snu koty mają znacznie wygodniejsze życie niż ludzie – śpią one od 15 do 20 godzin na dobę. Najczęściej te zwierzątka przerywają swoją drzemkę rano i wieczorem – w przyrodzie są to najlepsze godziny na polowanie. W domowych warunkach o tych porach koty mają też największą szansę na spotkanie ze swoim opiekunem, który właśnie wróci z pracy. Odpowiedź na pytanie ile śpią koty jest więc dość uspokajająca – koty śpią znacznie dłużej niż ludzie!


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 11.09.2019 14:05:15)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz