budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
4 września 2018 budconsult Kategorie: budconsult Ogrzewanie. Tagi: co to jest pellet, czym jest pellet, jak wybrać najlepszy pellet, jak wybrać pellet, i pellet. Brak komentarzy do Jak wybrać pellet
Jak wybrać pellet

Na rynku dostępne jest wiele odmian pelletu. Pojawia się jednak pytanie, jak wybrać najlepszy? Warto znać kilka istotnych cech wysokiej jakości paliwa.

Jak wybrać pellet?

Najczęściej spotykaną odmianą pelletu, stosowaną w domowych paleniskach jest pellet drzewny. Wysokiej jakości produkt cechuje się kalorycznością na poziomie od 17 do 19 MJ/kg. Jego wilgotność jest niska – mniej niż 10%. Zawartość popiołu nie powinna przekraczać 3%. W wyborze odpowiedniego paliwa z pewnością pomogą informacje o posiadanych przez nie certyfikatach. Europejskie oznaczenia EN oraz EN plus dają pewność, że jakość dostaw i procesu produkcji stoją na poziomie spełniającym wymagania unijnych norm. Klasę pelletu należy dobierać według zaleceń producenta kotła. Jeżeli w dokumentacji urządzenia znaleźć można informację o pellecie oznaczonym klasą „kotłową” C1 – należy kupić produkt oznaczony klasą „pelleciarską” A1, jeśli zalecane jest C2 – A2, D natomiast oznacza klasę B.

Więcej informacji

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat jak wybrać pellet, zapoznaj się z artykułem dostępnym na blogu Kotły Klasy 5. Znaleźć tam można wiele informacji na temat tego ekologicznego paliwa.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 18.10.2019 02:26:10)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz