budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
23 stycznia 2019 budconsult Kategorie: budconsult Biznes i ekonomia. Tagi: Jak zgłaszać reklamację u kuriera, reklamacja, reklamacja paczki, reklamacja przesyłki, i reklamacja u kuriera. Brak komentarzy do Jak zgłaszać reklamację u kuriera
Jak zgłaszać reklamację u kuriera

Sprzedaż internetowa stała się w ostatnim czasie niezwykle popularna. Coraz więcej ludzi robi większe lub mniejsze zakupy online. Niestety nie zawsze wszystko przebiega zgodnie oczekiwaniami. Nierzadko zdarza się, że otrzymujemy uszkodzoną paczkę i nie do końca wiemy, jak należy zachować się w takiej sytuacji. Warto wiedzieć, jak zgłaszać reklamację u kuriera, by została ona przyjętą i rozpatrzona. Oto kilka prostych zasad i kroków, niezbędnych do zawiadomienia sprzedawcy, że otrzymaliśmy uszkodzony towar.

Pierwszym, niezbędnym elementem jest spisanie protokołu szkody. Jest to dokument, który zawiera informacje o stanie towaru, przypuszczalnych okolicznościach jego uszkodzenia oraz czasie i miejscu zdarzenia. Warto zrobić zdjęcia przesyłki i dokładnie opisać zauważone szkody. Wiedząc już jak zgłaszać reklamację u kuriera należy pamiętać także, że mamy na to zwykle tylko 7 dni. Po upływie tego czasu sprzedawca nie ma żadnego obowiązku przyjęcia naszym zgłoszeń. Większość firm przewozowych posiada także możliwość zgłaszania uszkodzeń online, co znacząco ułatwia cały proces.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 16.12.2019 23:20:55)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz