budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
23 września 2019 budconsult Kategorie: budconsult Ogrzewanie. Tagi: kocioł retortowy, kocioł retortowy działanie, kocioł retortowy zalety, kocioł retortowy zasady działania, i kotły retortowe. Brak komentarzy do Kocioł retortowy działanie
Kocioł retortowy działanie

Kocioł retortowy. Działanie takiego wynalazku opiera się na idei, by wypuszczać z pieca jak najczystszy dym. Gazy bowiem, które powstają w procesie spalania, mogą być mniej lub bardziej zanieczyszczone. Zależy to w dużej mierze od warunków, w jakich odbył się ten proces. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, jaką trasę musi przebyć następnie dym, zanim dotrze do środowiska zewnętrznego.

W tradycyjnym kotle paliwo, czyli jakaś odmiana węgla, a czasem także – nie daj Boże – drewno i śmieci, dodawane są od góry. Wynikało to z prostej intuicji, że ciepło, a więc i ogień przemieszczają się w tą stronę, więc aby dodatkowy opał również się zajął, musi być dostarczany tą stroną. Nie zwracano wówczas uwagi, iż powoduje to nasycanie gazów mikroelementami, które powinny jednak pozostać w piecu. Kocioł retortowy działanie inne nieco ma.

Wymaga to pewnego zautomatyzowania całego procesu, aby móc podawać paliwo od dołu, a jednocześnie nie zaburzać procesu spalania. Kocioł retortowy działanie ma więc wspomagane technologią, co przekłada się na nieco wyższe ceny, ale czego się przecież nie robi dla środowiska.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 8 (ostatnio: 21.07.2020 10:46:40)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz