budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
9 kwietnia 2019 budconsult Kategorie: budconsult Zdrowie. Tagi: głosu, leczenie, zaburzeń, i zaburzenia. Brak komentarzy do Leczenie zaburzeń głosu
Leczenie zaburzeń głosu

Bywa, że w wyniku splotu okoliczności pacjenci doświadczają zmian jakości głosu, jego wysokości czy zanikania. Takie objawy, podobnie jak drżenie, słabo słyszalna mowa czy ciągła chrypa mogą oznaczać dysfonię, czyli zespół zaburzeń głosu, który może przybierać najróżniejsze postacie. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy chory odczuwa duży wysiłek przy mówieniu, ma trudności z oddychaniem czy jest zmuszony częściej robić oddechy. W takich wypadkach konieczne jest leczenie zaburzeń głosu. To może z kolei różnić się w zależności od przyczyny niepokojących symptomów: psychicznej lub organicznej.

Najczęściej leczenie zaburzeń głosu zaczyna się od konsultacji z otolaryngologiem lub foniatrą. W zależności od wydanej przez tych specjalistów opinii pacjent, który cierpi z powodu dysfonii może zostać skierowany do logopedy, który zajmie się jego dalszym leczeniem, lub może otrzymać odpowiednią receptę na leki. Częstym zaleceniem, jakie obejmuje leczenie zaburzeń głosu jest także zmiana stylu życia czy zaprzestanie palenia, które również ma wpływ na dźwięk głosu. W ostateczności lekarz może zalecić również zastrzyki lub operację, na przykład w celu usunięcia guzów czy ciał obcych.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 12.09.2019 23:59:02)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz