budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady

Szkółka drzew i krzewów ozdobnych

3 maja 2015 budconsult Kategorie: budconsult Flora i fauna. Tagi: drzewa, drzewa liściaste, krzewy i sadzonki. Lokalizacje: dolnośląskie, górowski, Jemielno i Luboszyce. Brak komentarzy do Szkółka drzew i krzewów ozdobnych
Szkółka drzew i krzewów ozdobnych

Planując urozmaicić nasz ogród o dodatkowe interesujące odmiany większych roślin warto wybrać się do dobrej szkółki. Wiele tego rodzaju placówek w naszym kraju ma już za sobą nawet kilkudziesięcioletnią tradycję, można w takich miejscach kupić rośliny liściaste i iglaki, w pojemnikach i w gruncie. Odszukamy w takich miejscach zarówno rośliny często wybierane, ale też te unikatowe w swym typie. Szkółki niejednokrotnie specjalizują się w tworzeniu szczepionych roślin, a ów łatwy zabieg dodaje im zupełnie różne, bardziej atrakcyjne właściwości.

Szkółki zwykle oferują zarówno sprzedaż hurtową, ale też detal, z tego też powodu mogą zaopatrzyć zarówno wielki ośrodek, ale też mały przydomowy ogródek. Sprzedawane w takich miejscach rośliny możemy podliczać w setkach gatunków i odmian, a mają możliwość one posiadać charakter tylko ozdobny albo także praktyczny, jak choćby drzewka owocowe. Zdarza się, że szkółka dodatkowo specjalizuje się też w hodowli roślin, przez co ich kolekcja nabiera jeszcze większej unikalności. Na hasło drzewa liściaste otrzymamy dostęp do szerokiej kolekcji, która okazać się ma szansę podstawą budowy ogrodu o dowolnym charakterze.

Read the rest of this entry »