budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady

Ajurweda sklep internetowy – Lubieeko.pl

2 listopada 2018 budconsult Kategorie: budconsult Zdrowie. Tagi: ajurweda sklep, ajurweda sklep internetowy, herbata ajurwedyjska, medycyna ajurwedyjska, i zioła ajurwedyjskie. Lokalizacje: Katowice, Katowice, Katowice, i śląskie. Brak komentarzy do Ajurweda sklep internetowy – Lubieeko.pl
Ajurweda sklep internetowy - Lubieeko.pl

Co to Ajurweda?

Ajurweda jest jedną z najstarszych znanych nauk lekarskich. Świadczą o tym zapisy w księgach wedyjskich, które są najstarszymi notacjami kultury człowieczej. Od 1979 roku jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako myśl zdrowia i rehabilitacji.

Czemu Ajurweda:

• mądrość, jaka liczy nieomalże 5000 lat

• interesująca i błyskotliwa nauka mówiąca jak zdrowo i pomyślnie żyć

• może skorzystać z niej każdy

• holistyczna, całościowa - patrzy na wszystkie poziomy człowieka

• daje rozległą świadomość, siebie, swojego ciała

• jak się ją przyjmie, ugości - przynosi zdrowie i przyjemność

• naturalna

Właśnie dlatego także, coraz to częściej jest też formułowana „medycyną przyszłości”. Podyktowane jest to wschodzącym zainteresowaniem mieszkańców Zachodu, jacy poszukują i praktykują coraz to częściej naturalne sposoby utrzymania dobrego samopoczucia i jego kuracji.

Newralgicznym celem ajurwedy jest „utrzymać zdrowie zdrowych i kurować schorzenia chorych” Charaka Sutra Samhita.

To oznacza, że jej celem jest osiągnięcie zdrowia przez dążenie do stanu równowagi i harmonii, lecz nie przez złagodzenie symptomów choroby, lecz uwzględniając wszystkie atrybuty życia - fizyczne, umysłowe i duchowe. Oczywiście w tym tkwi wspaniałość i czar Ajurwedy, iż jest to całościowy, holistyczny system - wypróbuj także świadome zdrowie.

Ajurweda jest wobec tego wiedzą w pełni poświęconą zdrowiu, jaka uczy jak codziennie o nie dbać na przeróżnych płaszczyznach, a także jest nauką mówiącą jak zwalczać choroby, kiedy tak właściwie się pojawią i jak zapewnić sobie wewnętrzny rozwój. Ajurweda nie jest ciężka, lecz niekiedy na początku może spowodować kłopoty, gdyż potrzebuje od praktykującego przejęcia odpowiedzialności za swój stan zdrowia.

Medycyna ajurwedyjska i zioła ajurwedyjskie są przede wszystkim skoncentrowane na profilaktyce zdrowia. W przypadku schorzeń największy wynik osiąga w pierwszych fazach ich rozwoju. W przypadku zaawansowanych dolegliwości o wiele bardziej łagodzi efekty uboczne i skraca czas rekonwalescencji.

Wykorzystuje ona rzeczywiste sposoby leczenia. Najbardziej popularne to ziołolecznictwo, polecana herbata ajurwedyjska, zabiegi oczyszczające w tym masaże ajurwedyjskie, poprawnie odpowiednia dieta, harmonijny sposób jedzenia posiłków, zmiana stylu życia, odpoczynek i odprężenie, medytacja, programy oczyszczania, treningi fizyczne, treningi oddechowe, pracę z emocjami, inne…

Zgodnie z Ajurwedą wszystko w naturze składa się z pięciu szczegółów: powierzchni, powietrza, ognia, wody i ziemi. Po pewnym czasie te szczegóły łączą się ze sobą, tworząc trzy bazowe cechy, które w Ajurwedzie oznaczamy „doshami”. Mamy następujące dosze jak: vata, pitta, kapha. Te trzy cechy są wszędzie: w roślinach, w zwierzakach, a także w nas.

Jakakolwiek dosza posiada swoje specyficzne cechy, dominujące szczegóły, lokalizację w ciele, rolę, odniesienie do zmysłów, odniesienie do emocji, przyczyn które ją zaburzają, tendencje do schorzeń, sposoby ich równoważenia.

W stanie zwykłym nasze dosze funkcjonują w równowadze, wiemy w owym czasie, że jesteśmy zdrowi i szczęśliwi. W stanie nienaturalnym dosze są niezrównoważone lub podwyższone, co jest głównym powodem powstawania chorób. Pragniesz więcej? Przetestuj ajurweda sklep internetowy i rozpocznij zdrowo żyć! Zapraszamy na Lubieeko.pl

Read the rest of this entry »

Lifting Twarzy Katowice

11 lipca 2018 budconsult Kategorie: budconsult Zdrowie i uroda. Tagi: Lifting Twarzy Katowice. Lokalizacje: Katowice, Katowice, Katowice, i śląskie. Brak komentarzy do Lifting Twarzy Katowice
Lifting Twarzy Katowice

Zabiegi odmładzające twarz z użyciem nici liftingujących z haczykami bądź nici PDO.

W klinikach czy gabinetach Medycyny Estetycznej możemy wykonać niechirurgiczny lifting twarzy. Najczęściej stosowanymi nićmi do liftingu twarzy są nici z haczykami. Nici PDO zakładamy zazwyczaj w większej ilości i ich celem jest podbudowanie szkieletu podskórnego na twarzy.

W Katowicach niechirurgiczny lifting twarzy jest wykonywany w wielu gabinetach i klinikach – ważne: należy pamiętać, że lifting powinien być wykonywany w sterylnych warunkach, aby zminimalizować maksymalnie ryzyko powikłań pozabiegowych.

Lifting Twarzy Katowice

Zabieg liftingu m.in. na terenie Katowic, ale także całego Śląska to podstawowy zabieg odmładzający twarz po 40 roku życia, jeżeli u danej osoby występują tzw. chomiki. Celem zabiegu jest poprawa owalu twarzy, uzyskanie tzw. trójkąta młodości twarzy. Przy opadniętych chomikach twarz wygląda na zmęczoną, nieatrakcyjną, wręcz odstraszającą. Zawsze stawiamy na najwyższą jakość świadczonych usług dlatego też wszystkie zabiegi medycyny estetycznej wykonujemy w gabinecie zabiegowym.

Niechirurgiczny lifting twarzy jest podstawowym zabiegiem poprawy owalu twarzy. Polega na implantacji podskórnie nitek, których zadaniem jest przesunięcie opadającej skóry na twarzy w pożądane miejsce. Zadaniem nitek PDO jest usztywnienie tego szkieletu. Sam zabieg jednymi czy drugimi nitkami jest zdecydowanie skuteczniejszy niż lifting twarzy przy użyciu HIFU. Efekty zabiegu przy użyciu nitek zauważalne są natychmiast, pełny efekt jest widoczny po kilkunastu dniach.

Lifting twarzy możemy stosować także u Mężczyzn, nie tylko u Kobiet. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kwestii medycyny estetycznej u mężczyzn. Poza dr n. med. Agnieszką Ledniowską zabiegi u mężczyzn wykonuje dr Grzegorz Ledniowski. Skuteczność zabiegów przy użyciu nitek u mężczyzn jest tak samo skuteczny jak u kobiet.

Polidioksanon to biodegradowalna nić syntetyczna, niepowodująca reakcji alergicznych. Biodegradacja odbywa się w procesie hydrolizy i trwa zazwyczaj między 6 a 8 miesięcy. Chemicznie polidioksanon to syntetyczne włókno otrzymywane w procesie polimeryzacji z otwarciem pierścienia monomeru p-dioksanonu. W warunkach in vivo polidioksanon ulega powolnej hydrolizie, tworząc monomery kwasu 2-hydroksy-etoksyoctowego. Monomery ulegają dalszemu rozkładowi, w wyniku którego otrzymujemy wodę i dwutlenek węgla – związki obojętne dla organizmu i całkowicie resorbowalne przez skórę.

Niechirurgiczny lifting twarzy nićmi.

Niechirurgiczny lifting nićmi można stosować wielokrotnie, zazwyczaj w odstępach około 18 miesięcy, można stosować jako wręcz profilaktykę przed chirurgicznym, inwazyjnym liftingiem twarzy, czyli klasyczną operacją. U osób po czterdziestym roku życia zastosowanie nitek jest bardziej zauważalne od razu, ponieważ poza poprawą owalu twarzy wygładza też zmarszczki. W przypadku zmarszczek w postaci głębokich bruzd nici także są jak najbardziej skuteczne.

Nici umieszczone są na sterylnych igłach i wprowadzane są w głąb skóry za pomocą igły chirurgicznej lub najczęściej kaniuli. Technika ich aplikacji opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry. Nici Strong, Barb, nici 3D, 4D lub 6D to różne określenia nici posiadających haczyki, które rozłożone są gęsto dookoła niej w jednym, dwóch lub w wielu kierunkach. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO. Zadaniem haczyków jest uniesienie obwisłej skóry. Nici z haczykami stosuje się zazwyczaj do poprawy wyglądu owalu twarzy, kształtu żuchwy, zniwelowania zmarszczek na czole i skorygowania linii brwi.

Należy jednak brać wszystkie ewentualności pod uwagę i zachować wszelkie środki ostrożności.

Read the rest of this entry »

Welding Passion – usługi spawalnicze i ślusarskie Katowice, Śląsk

7 marca 2017 budconsult Kategorie: budconsult Produkcja przemysłowa. Tagi: pogotowie spawalnicze śląsk, spawanie aluminium katowice, Spawanie katowice, spawanie żeliwa katowice, i usługi spawalnicze katowice. Lokalizacje: Katowice, Katowice, Katowice, i śląskie. Brak komentarzy do Welding Passion – usługi spawalnicze i ślusarskie Katowice, Śląsk
Welding Passion - usługi spawalnicze i ślusarskie Katowice, Śląsk

Nasza firma dostarcza usługi spawalnicze, w tym spawanie żeliwa, spawanie aluminium oraz inne usługi. Zapraszamy klientów z Katowic i całego śląska. Oferta pogotowia spawalniczego w Katowicach skierowana jest do małych i dużych firm oraz osób prywatnych. Prace spawalnicze możemy realizować również u Klienta, ponieważ jesteśmy firmą w pełni mobilną. Spawanie (w tym także żeliwa i aluminium) to nasze zamiłowanie. Oferujemy dodatkowo bieżący serwis urządzeń, maszyn, konstrukcji i itp. Wykonujemy gotowe projekty (balustrady, barierki, poręcze, bramy), a także tworzymy własne na życzenie Klienta. Dokładną ofertę pogotowia spawalniczego ze śląska można obejrzeć pod adresem http://www.spawanie-katowice.pl/

Read the rest of this entry »

Obiekt Plus – całodobowy parking strzeżony

18 lutego 2017 budconsult Kategorie: budconsult Transport. Tagi: parking całodobowy katowice, parking dworzec PKS katowice, i parking strzeżony katowice. Lokalizacje: Katowice, Katowice, Katowice, i śląskie. Brak komentarzy do Obiekt Plus – całodobowy parking strzeżony
Obiekt Plus – całodobowy parking strzeżony

Jeśli szukasz parkingu w Katowicach, który jest całodobowy i nadzorowany, Obiekt Plus to najlepsze rozwiązanie !

Obiekt Plus to parking nadzorowany - całodobowy w samym centrum Katowic, tuż przy dworcu PKS.

W najbliższym otoczeniu strzeżonego parkingu stoi również dworzec PKP w połączeniu z Galerią Katowicką (500m). Parking nadzorowany całodobowy powstał w 2000 r. na bazie wielu doświadczeń w zarządzaniu placami parkingowymi zlokalizowanymi na terenie miasta Katowice. Naszym celem jest bezpieczeństwo, dlatego też oferujemy ogrodzony parking z nocnym oświetleniem, całodobową ochroną. Przez ostatnie lata infrastruktura obiektu była modernizowana oraz rozwijana o kolejne obiekty przede wszystkim zaplecze sanitarne oraz wyodrębnione miejsce postojowe przeznaczone dla autokarów turystycznych i grup wycieczkowych.

Parking jest idealny dla podróżnych korzystających z dworca PKS w Katowicach przez całodobowy dostęp, turystów odwiedzających miasto, szukających parkingu strzeżonego w Katowicach oraz dla ludzi którzy pracują w centrum miasta.

Read the rest of this entry »

Kosmetyczka Katowice – manicure, pedicure

29 czerwca 2016 budconsult Kategorie: budconsult. Tagi: kosmetyczka katowice, manicure Katowice, paznokcie Katowice, pedicure katowice, i salon kosmetyczny Katowice. Lokalizacje: Katowice, Katowice, Katowice, i śląskie. Brak komentarzy do Kosmetyczka Katowice – manicure, pedicure
Kosmetyczka Katowice - manicure, pedicure

Fachowy gabinet kosmetyczny Bliss Katowice zaprasza na zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne lub regenerujące.

W naszej ofercie:

zabiegi na twarz

zabiegi na ciało

Pielęgnacja dłoni i stóp

Podologia

Przekłuwanie uszu

CRYOLAB

Hirudoterapia

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Instytut Urody BLISS Katowice przygotował specjalną ofertę na zabiegi.

Szukasz prezentu dla bliskiej Ci osoby? Przygotowaliśmy wyjątkowy upominek, jaki możesz wręczyć - BON UPOMINKOWY.

Od Ciebie zależy jego wysokość.

Okazany w Salonie kosmetycznym Bliss uprawnia jego posiadacza do bezpłatnej, indywidualnie dobranego zabiegu o określonej na nim kwocie. BON UPOMIKOWOWY może być także wyrazem uznania dla osiągnięć Twojego partnera biznesowego lub pracownika.

BON UPOMIKOWOWY kupisz na miejscu w Salonie kosmetycznym Bliss!

Read the rest of this entry »

Dermatolog Katowice

20 czerwca 2016 budconsult Kategorie: budconsult Choroby. Tagi: bielactwo u dzieci, dermatolog, Dermatolog dziecięcy Katowice, Dermatolog Katowice, i mięczak zakaźny u dzieci. Lokalizacje: Katowice, Katowice, Katowice, i śląskie. Brak komentarzy do Dermatolog Katowice
Dermatolog Katowice

Nasi mali bliscy z powodu na swoją drobność i podatność na alergie często zapadają na choroby skóry, w tym zakaźne alergie czy choroby takie jak mięczak zakaźny u dzieci, bielactwo u dzieci, świerzb, liszajec, grzybice skóry i inne, a także takie poważne choroby jak naczyniaki czy atopowe zapalenie skóry.

Dlatego też zachęcamy do usług prywatnego gabinetu dermatologicznego dr n. med. Aleksandry Szczepanek-Grettka w Katowicach. W profesjonalnym gabinecie można uzyskać profesjonalną informację w zakresie leczenia licznych chorób dermatologicznych. W szczególności dermatologi dziecięcej. Ponadto można wykonać liczne badania i zabiegi w zakresie m.in. kriochirurgii, dermatochirurgii i innych.

Dr n. med. Aleksandry Szczepanek-Grettka - Lekarz dermatolog dziecięcy Katowice zaprasza na konsultację.

Read the rest of this entry »

Kursy trenera personalnego Kraków i Katowice

16 maja 2016 budconsult Kategorie: budconsult. Tagi: kurs trenera personalnego katowice, kurs trenera personalnego kraków, kursy trenerskie, i trening personalny. Lokalizacje: Katowice, Katowice, Katowice, i śląskie. Brak komentarzy do Kursy trenera personalnego Kraków i Katowice
Kursy trenera personalnego Kraków i Katowice

Jeżeli chciałbyś skorzystać z możliwości otrzymania słów inspiracji, a być może również cennej porady wykwalifikowanych osób którym udało się odnieść sukcesy jakie już niedługo stanie się Twoim udziałem.

Najistotniejszą ideą treningu personalnego jest określenie celów i potrzeb każdej osoby. Ćwicząc w Bodyshaping Academy nie jesteś klientem trenującym według szablonowych planów, stajesz się nierozłączną częścią naszej społeczności, w której każdy ma kontakt z innymi członkami. Bodyshaping Academy to przede wszystkim praca według nowatorskich trendów oraz metod treningowych wraz z wykorzystaniem najróżnorodniejszych możliwości.

Nasze kursy prowadzimy w Katowicach i Krakowie.

Bodyshaping Acacdemy to inspiracja, determinacja i SUKCES!

Sprawdź także:

Kosmetyczka Katowice - manicure, pedicure, paznokcie

Read the rest of this entry »

Leasing Katowice

9 maja 2016 budconsult Kategorie: budconsult. Tagi: leasing, leasing katowice, i leasing premium. Lokalizacje: Katowice, Katowice, Katowice, i śląskie. Brak komentarzy do Leasing Katowice
Leasing Katowice

Jeśli prowadzisz firmę, bez wątpienia musisz interesować się leasingiem. Co jak co, ale leasing to obecnie druga najbardziej popularna forma finansowania inwestycji na terenie Polski. Należy przyznać, iż leasing ma dużo atutów, byłoby bardzo dobrze gdyby więcej przedsiębiorców dostrzegło, że leasing auta, urządzeń, nieruchomości albo sprzętu IT jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. W szczególności wskazany jest w tej chwili kontakt z Premium Leasing. Chodzi w tej chwili o Leasing Katowice - tzn. siedziba firmy mieści się w Katowicach, na terenie Górnego Śląska. Możemy zaoferować atrakcyjne warunki leasingu, można mieć 100% pewność, iż Premium Leasing to wieloletnie doświadczenie, fachowość, oprócz tego gwarantujemy pełne bezpieczeństwo i brak prób wprowadzania w błąd. Doskonale wiemy, iż leasingobiorcy to tacy ludzie, którzy nie akceptują braku fachowości. Naturalnie współpracujemy tylko z instytucjami godnymi zaufania, które są szeroko znane z faktu, iż najzwyczajniej ich oferta należy do bardzo atrakcyjnych. A poza tym leasing Premium to w naszej firmie całkowity komfort, zero stresu. Jesteśmy dobrze znani na Górnym Śląsku z tego, że jeśli jakiś biznesmen zwraca się do nas, w każdym przypadku dostaje tę ofertę, która bez najmniejszego cienia wątpliwości jest godna uwagi. Nigdy nie wprowadzamy swoich klientów w błąd, akurat o to nigdy nie trzeba się bać. Na dużą uwagę zasługuje również fakt, że chętnie pracujący u nas ludzie odpowiadają na wszelkie pytania dotyczące leasingu. Więcej na temat leasingu i naszej firmy przeczytać można na stronie internetowej Leasing-Premium.com - serdecznie zapraszamy do kontaktu każdego przedsiębiorcę z Katowic i okolic. Z chęcią przygotujemy Państwu interesującą ofertę.

Read the rest of this entry »

Dobry Fryzjer Katowice

27 kwietnia 2016 budconsult Kategorie: budconsult. Tagi: dobry fryzjer katowice, fryzjer katowice, salon fryzjerski katowice, stylizacja fryzur katowice, i zakład fryzjerski katowice. Lokalizacje: Katowice, Katowice, Katowice, i śląskie. Brak komentarzy do Dobry Fryzjer Katowice
Dobry Fryzjer Katowice

Zakład fryzjerski Trendy Hair Fashion w Katowicach kompleksowo zadba o Twoje włosy. W naszej ofercie m.in.: strzyżenie męskie, strzyżenie pań, strzyżenie dzieci, strzyżenie brody oraz wyrównanie grzywki. Proponujemy także modelowanie i farbowanie włosów damskie i męskie. Przywracamy blask włosom z szybkim efektem.

Fryzura fantazyjna lub kok ślubny? A może prostowanie włosów?

Masz wątpliwości? Zadzwoń +48 32 348 84 23 lub +48 32 726 53 46

Zapraszamy do Trendy hair Fasion w Katowicach, ul. Kochanowskiego.

W godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 8.00 - 20.00

Sobota: 8.00 - 16.00

Read the rest of this entry »

Owijarki do palet Tezaurus

22 kwietnia 2016 budconsult Kategorie: budconsult. Tagi: Handel, Katowice, owijarki pionowe, sklep internetowy, i sprzęt. Lokalizacje: Katowice, Katowice, Katowice, i śląskie. Brak komentarzy do Owijarki do palet Tezaurus
Owijarki do palet Tezaurus

Prowadzisz poszukiwania godnych zaufania maszyn, jakie będą wspomagały Ci zapakowywanie różnego typu opakowań? Nie zadręczaj się powolną pracą jak i nużącym zapakowywaniem ładunków w folię, ale przetestuj najlepsze odkrycia techniki udostępniane przez sklep Tezaurus! Zezwól, by zapakowywaniem Twych opakowań zajął się automat, który uczyni to tak dobrze, że do jego osłony nie okaże się nieodzowne nic bardziej skomplikowanego niż taśma poliestrowa!

Na stronie firmy, jaką opisujemy wynajdziesz owijarki do palet pionowe , które umieją pracować w 100% bez nadzoru, a także pod opieką pracownika technicznego.

Każdą owijarkę wyróżnia wyborna jakość, a także niezawodność. Jeżeli jednakże by się psuły to zapamietaj, iż sprzedawca Tezaurus daje Ci pełny serwis proponowanego towaru.

Read the rest of this entry »