budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
8 listopada 2018 budconsult Kategorie: budconsult Biznes i ekonomia. Tagi: e-commerce, logistyka, Modele logistyczne w e-commerce, online, i sprzedaż. Brak komentarzy do Modele logistyczne w e-commerce
Modele logistyczne w e-commerce

Sprzedaż w internecie większości z nas kojarzy się wyłącznie z robieniem zakupów na stronie internetowej i dostarczeniem zamówienia pod wskazany adres. Tymczasem, sprzedaż online to mocno rozbudowany proces, który nie mógłby istnieć bez kilku podstawowych elementów. Jednymi z nich są modele logistyczne w e-commerce.

Najpopularniejsze modele to fulfillment, cross-dock, dropshipping oraz własny magazyn. Warto wiedzieć, czym się od siebie różnią i który z nich wybrać, decydując się na prowadzenie sklepu internetowego. W przybliżeniu, każdy z nich jest sposobem na zarządzanie sprzedażą, wysyłką i magazynowaniem towaru.

Wybór odpowiednich modeli logistycznych w e-commerce nie jest jednak tak oczywisty i prosty, jak mogłoby się wydawać. Już same nazwy brzmią dość tajemniczo, co więcej, niektóre z modeli są jeszcze mało popularne w Polsce, przez co ciężko jest je w praktyce zrealizować. Dlatego tak ważne jest poznanie każdego modelu z osobna by móc zdecydować, czy pasuje on do naszego biznesu i czy będziemy w stanie go w drożyć i utrzymać.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 07.07.2019 01:11:49)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz