budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
24 września 2018 budconsult Kategorie: budconsult Wyposażenie. Tagi: balkon częścią mieszkania, niewielki balkon, taras częścią mieszkania, urządzamy niewielki balkon, i urządzamy taras. Brak komentarzy do Niewielki balkon
Niewielki balkon

Niewielki balkon często okazuje się problematyczny przy aranżowaniu mieszkania. Z braku lepszego pomysłu robimy z niego coś w rodzaju śmietnika czy kantorka na niepotrzebne sprzęty. Zapominamy o tym, że on również jest częścią mieszkania i warto zadbać o jego stan i wygląd. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń, którą możemy wykorzystać do rekreacji i odpoczynku. Nawet małe rozmiary balkonu czy tarasu nie powinny być tu przeszkodą.

Pierwszą, najbardziej oczywistą kwestią przy urządzaniu niewielkiego balkonu jest to, czy jest on odpowiednio zabezpieczony. Fakt istnienia jakiejś poręczy czy barierki jest tak elementarny, że aż głupio o tym wspominać. Rzadziej jednak zwracamy uwagę na to, jak mocno jest on umocowany oraz jakiej jest wysokości. Kolejną kwestią, która również troszkę się wiąże z bezpieczeństwem, jest ewentualny poziom spadu, zadaszenie oraz siatka zabezpieczająca.

Gdy już określimy warunki, jakie posiada nasz niewielki balkon oraz sprecyzujemy, jak go chcemy przerobić, wówczas jest odpowiedni czas na jego zaprojektowanie. Stołki zajmują mniej miejsca, ale nie zapewniają aż tyle wygody. Musimy się więc zdecydować, czy przestrzeń ta ma być „świątynią dumania” do indywidualnej medytacji, czy miejscem budowania relacji społecznych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 09.01.2020 18:36:44)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz