budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
7 lutego 2019 budconsult Kategorie: budconsult Ubezpieczenia. Tagi: odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, odwołanie od decyzji ubezpieczyciela jak napisać, odwołanie od decyzji ubezpieczyciela w sprawie odszkodowania, odwołanie się od decyzji ubezpieczyciela, i odwołanie się od decyzji ubezpieczyciela jak napisać. Brak komentarzy do Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela
Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

Zastanawiasz się, jak i kiedy złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela? Na to pytanie szczegółową odpowiedź znajdziesz na blogu firmy MotoExpert. Jeżeli nie zgadzasz się z decyzją o odmowie wypłaty, albo uważasz, że przyznana kwota jest zbyt niska, to wciąż masz szereg opcji, aby nakłonić ubezpieczyciela do współpracy. Zadośćuczynienie za powstałą szkodę po prostu ci się należy i nikt nie powinien tego kwestionować.

Aby jednak odwołanie od decyzji ubezpieczyciela było skuteczne, należy odpowiednio przygotować potrzebne dokumenty. Musisz zawrzeć w nich bardzo konkretne dane, zarówno adresowe – twoje oraz towarzystwa ubezpieczeniowego. Konieczne jest również podanie poprawnych numerów polisy, dokumentów sporządzonych przy pierwszych oględzinach szkody oraz opiniach rzeczoznawców. Koniecznie musisz wskazać też, jaka kwota twoim zdaniem byłaby w danym przypadku odpowiednia.

Najwięcej kłopotów przy redakcji takiego dokumentu przysparza jednak napisanie uzasadnienia. Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela musi być jednak poparte rzeczową argumentacją, którą należy zawrzeć własnie w tym miejscu. Warto wskazać, że bez tej kwoty nie będziemy w stanie dalej w pełni funkcjonować z uwagi na ograniczenia poruszania się czy szkody psychiczne.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 25.04.2019 17:46:53)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz