budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
1 kwietnia 2019 budconsult Kategorie: budconsult Ogrzewanie. Tagi: ceneo ogrzewanie, ceneo.pl ogrzewanie, ogrzewanie, ogrzewanie ceneo, i ogrzewanie ceneo.pl. Brak komentarzy do Ogrzewanie
Ogrzewanie

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne dla człowieka w dzisiejszych czasach – szczególnie mieszkającego w naszym klimacie, jest prawidłowe ogrzewanie. Zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego to kwestia nie tylko wygody, ale wręcz zdrowia i życia. Gdy przychodzą zimowe mrozy, wiele w mediach słyszy się o ludziach bezdomnych, którzy zamarzli na śmierć.

Podstawowymi metodami na ogrzewanie jest odpowiednie źródło ciepła w naszym domu lub mieszkaniu, a także jego prawidłowa dystrybucja. Źródłem tym jest najczęściej piecyk lub kocioł. Obecnie najbardziej popularne są piecyki gazowe lub na paliwa stałe, przy czym na te ostatnie nałożono duże ograniczenia z uwagi na ich wysoką emisyjność. Dlatego nowe modele są wyposażone w podajniki, a spalanie wewnątrz nich zachodzi od góry, dzięki czemu mniej szkodliwych substancji dostaje się do atmosfery.

Czasem można spotkać też jeszcze stare piece, opalane drewnem lub normalnym węglem, ale wiele jednostek samorządowych zakazuje palić tego typu opałem. Takie ogrzewanie jest bowiem bardzo szkodliwe dla otoczenia. Tam, gdzie nie można zamontować nic lepszego, stosuje się niekiedy piece na paliwa płynne, a czasem też piecyki elektryczne, których jednak użytkowanie jest stosunkowo drogie.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 29.01.2020 08:49:33)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz