budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
20 lutego 2019 budconsult Kategorie: budconsult Ogrzewanie. Tagi: paliwo rekomendowane, paliwo rekomendowane do kotła, paliwo rekomendowane do kotłów, paliwo zalecane, paliwo zalecane do kotła, i paliwo zalecane do kotłów. Brak komentarzy do Paliwo zalecane
Paliwo zalecane

Starego typu kotły teoretycznie były w stanie spalić wszystko. Proces ten miał jednak niewiele wspólnego z efektywnością. Nowoczesne kotły klasy piątej mają w swoją specyfikację wpisane paliwo zalecane. Jest to bardzo istotna informacja. Po pierwsze – urządzenie będzie pracować wówczas z możliwie najwyższą efektywnością, po drugie – paląc innym paliwem możemy ryzykować uszkodzenia i utratę gwarancji.

Co znajdziemy w opisie paliwa zalecanego?

Producenci kotłów w sekcji dokumentacji „paliwo zalecane” umieszczają informacje na różnym poziomie szczegółowości. W przypadku pelletu teoretycznie wystarczyłoby podać odpowiednią klasę. Autorzy specyfikacji idą jednak o krok dalej i podają dane dotyczące minimalnej wartości opałowej, składu oraz wymiarów paliwa. Ma to wpływ nie tylko na efektywność procesu, ale również kondycję poszczególnych elementów kotła.

Gdzie znajdę więcej informacji?

Wiedzę o zaletach stosowania rekomendowanego paliwa znaleźć można na blogu Kotły Klasy 5 w artykule „Paliwo zalecane„. Używanie ekogroszku lub pelletu niezgodnego z zaleceniami może nieść za sobą przykre konsekwencje. Więcej o nich również w podanym artykule.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 18.08.2019 06:03:38)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz