budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
19 marca 2019 budconsult Kategorie: budconsult Architektura. Tagi: dekoracyjna, elewacja, pilaster, Pilastry, i sztukateria. Brak komentarzy do Pilastry
Pilastry

Pilastry większość z nas kojarzą się z dawnymi budowlami. Są to płaskie filary przylegające do ściany, które dawniej stosowane były na szeroką skalę do ozdabiania ścian kościołów, dworów i wielu innych budynków. Elementy te przyjmowały różne wielkości i kształty. Większość z nich uznać można było za prawdziwe dzieła sztuki, które doskonale podkreślały majestatyczny styl danej budowli. Na szczęście ten niezwykły element sztukaterii dekoracyjnej przetrwał do dziś i cieszy się dużym zainteresowaniem. Mimo, że jest on teraz produkowany z całkiem innych niż dawniej materiałów, to pilastry po dziś dzień spotkać możemy na wielu ścianach w różnych miejscach.

Jako element dekoracyjny, pilastry świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju salach bankietowych, kościołach, czy innych miejscach użyteczności publicznej. Obecnie są one wykonywane z dobrej jakości styropianów, dzięki czemu są bardzo lekkie, ale też odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Pilastry są zazwyczaj bardzo szybkie i proste w montażu oraz mogą być malowane na dowolne kolory.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 24.07.2020 08:59:16)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz