budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
30 sierpnia 2018 budconsult Kategorie: budconsult Motoryzacja. Tagi: płyn chłodniczy, płyn do chłodnicy, płyn do chłodnicy bmw, płyny chłodnicze, i płyny do chłodnicy. Brak komentarzy do Płyny chłodzące
Płyny chłodzące

Płyny do chłodnicy to substancje, które wspomagają chłodzenie samochodu. Sama z siebie chłodnica nie spełni swojego zadania, potrzebuje bowiem czynnika, który będzie w optymalny i ergonomiczny sposób odprowadzał ciepło z wnętrza auta, gdzie z powodu zabudowy nie ma szans dostać się zimne powietrze. Niegdyś używano do tego wody. Mimo swoich niezwykłych właściwości, woda dość średnio sprawdzała się w tej roli. Zdarzało się ją zagotować – dosłownie.

Obecnie płyny do chłodnicy to zaawansowane technologicznie substancje chemiczne. przystosowane są do tego, aby sprawnie wymieniać temperaturę z otoczenia, a dokładniej rzecz biorąc, pobierać ciepło z silnika i układu napędowego i oddawać je „poza” samochód. Ważne jest też, aby nie zamarzał.To bolączka wody, która w temperaturze poniżej zera zmienia stan skupienia w stały. Potrzeba więc substancji do chłodnicy, która poradzi sobie z dużo niższymi temperaturami otoczenia – w naszym klimacie nawet poniżej – 30 stopni celsjusza.

Nie brak płynów do chłodnicy w ofercie naszego sklepu, które sprostają tak zarysowanemu zadaniu. Odwiedź naszą stronę i wybierz optymalną substancję dla swojego auta.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 29.08.2019 20:31:53)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz