budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
22 kwietnia 2016 budconsult Kategorie: budconsult. Tagi: dwumas, dwumasa, koło zamachowe i sprzęgła. Lokalizacje: Poznań, Poznań, Poznań i wielkopolskie. Brak komentarzy do Regeneracja sprzęgieł dwumasowych
Regeneracja sprzęgieł dwumasowych

Poszukując podzespołów samochodowych mamy przed sobą szeroką ofertę – zarówno te oryginalne, ale też zamienne. Coraz bardziej powszechnie dostępną mogą być również części regenerowane, a więc tego typu, jakie były wcześniej użytkowane, jednakże była im odnowiona wcześniejsza forma. Czy dobór regenerowanego elementu ma cel? I czy po regeneracji element odzyskuje swe początkowe cechy? Wielką korzyścią tego rodzaju podejścia jest dużo niższa cena części regenerowanych.

Co niezwykłe, regeneracja nie jest nowym wynalazkiem. Na starcie motoryzacji typowym było, że jeśli część ulega zużyciu powinno się ją odnowić i jednocześnie wydłużać jej działanie tak długo, na tyle, na ile się da. Małymi krokami regeneracja wypływała z małych warsztatów, by teraz okazać się stosowaną też przez wytwórców i koncerny motoryzacyjne. Regeneracja jest tak powszechnie stosowana z jednej strony ze względu na ekonomię, z drugiej natomiast strony na ochronę środowiska. Regenerowany produkt okazuje się wyraźnie mniej kosztowny od fabrycznego, zaś środowisko korzysta, bowiem tworzy się mniej śmieci i jednocześnie surowce nie są marnotrawione. Dla koncernu motoryzacyjnego to panaceum na wojnę z częściami zamiennymi, jakie zawsze okazują się tańsze, ale w każdym przypadku również mają znikomą jakość. W przedmiocie tego rodzaju co koło dwumasowe funkcjonuje dużo jednostek, ale wybierając optymalną musimy poznać jej doświadczenie i jednocześnie zdolności. Regeneracja często okazuje się długotrwałym procesem, w którym nie może zawieść nawet mały składnik, jako że jedynie wtedy część ma szansę rywalizować z tą fabryczną.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 51.8441197, Długość geograficzna: 14.61880640000004

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 25 (ostatnio: 02.03.2018 03:30:00)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 03.01.2018 13:12:36)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz