budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
9 marca 2016 budconsult Kategorie: budconsult Doradztwo. Tagi: ekwiwalent za urlop, lista płac, nagana dla pracownika, i urlop rodzicielski. Brak komentarzy do Umowy o pracę na czas określony – porady prawne
Umowy o pracę na czas określony - porady prawne

Zatrudnienie pracownika wiąże się dla pracodawcy z wieloma obowiązkami. Samo podpisanie umowy o pracę jest stosunkowo proste. Największe problemy zaczynają się dopiero potem. Pracodawcy mają tego świadomość, a zatrudniając pracownika chcieliby, aby był on najlepszym na dane stanowisko wyborem. Zawierając umowę o pracę pracodawcy chcieliby najpierw pracownika gruntownie sprawdzić – na ile jest on przydatny, na ile jego praca przyniesie korzyści zakładowi pracy, na ile jest on osobą godną zaufania. Problem w tym, że umowę o pracę na okres próbny można zawrzeć co do zasady tylko jeden raz. A żeby nie wiązać się z pracownikiem „na zawsze”, pracodawcy decydują na czasowe zatrudnienie pracownika, w oparciu o umowy o pracę na czas określony. Z punktu widzenia przepisów polskiego prawa pracy umowy te obwarowane są wieloma restrykcjami.
Jeśli pracodawca nie ma w tym zakresie wiedzy, a chciałby zatrudnić pracownika na czas określony, koniecznie musi odwiedzić nasz serwis, dedykowany właśnie takim sprawom. Kadrywpraktyce.pl to ekspercki blog, tworzony przez doświadczone kadrowe z wieloletnim stażem oraz grupę prawników – specjalistów w dziedzinie prawa pracy. Lektura naszych artykułów i poradników pozwoli każdemu pracodawcy łatwiej poruszać się w gąszczu skomplikowanych i nierzadko sprzecznych ze sobą przepisów. Jeśli zatrudniasz pracowników i chciałbyś zdobyć wiedzę, jak się liczy listę płac, jak się liczy ekwiwalent za urlop wypoczynkowy, komu i kiedy należy się urlop macierzyński, kto ma prawo do urlopu wychowawczego, niejasne pozostaje dla ciebie zagadnienie: urlop rodzicielski – ile się należy, koniecznie musisz do nas zajrzeć.
Publikujemy wyłącznie praktyczne, sprawdzone pod względem zgodności z prawem artykuły, ale to jeszcze nie wszystko, co dla Ciebie mamy. U nas całkowicie za darmo pobierzesz setki niezbędnych w kadrach i płacach wzorów pism – wniosek o urlop macierzyński, nagana dla pracownika, aneks do umowy i wiele innych.
Jeśli zatem do Twoich obowiązków należą sprawy kadrowe albo sam zatrudniasz pracowników we własnej firmie – nasz serwis to idealne dla Ciebie miejsce. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka, poparta wieloma przykładami z życia i ogromną liczbą porad.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 16.07.2019 17:38:16)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 05.08.2016 16:34:15)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz