budconsult.com.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
1 sierpnia 2018 budconsult Kategorie: budconsult Sprzęt RTV. Tagi: do, komputerów, komputerowe, stacjonarnych, i zasilacze. Brak komentarzy do Zasilacze do komputerów
Zasilacze do komputerów

Przy konstruowaniu własnego komputera z dostępnych podzespołów najczęściej na myśl przychodzi nam karta graficzna, procesor lub płyta główna. W ferworze wybierania kluczowych elementów nowej maszyny często zapominamy jednak, że aby zadziałać poprawnie, potrzebuje ona energii. Tą są w stanie zapewnić zasilacze do komputerów, które są dostępne na rynku w dziesiątkach różnych odmian. Jak jednak wybrać tę, która będzie idealnie pasować do najnowszego sprzętu?

Po pierwsze, wybierając zasilacze do komputerów należy zwrócić uwagę na ich moc. Znając wymagania pozostałych podzespołów jesteśmy bowiem w stanie określić, ile energii będzie potrzebne, by zapewnić ich płynne działanie. Dla ładowarek równie istotne są także certyfikaty 80 Plus, które informują nas o klasie danego komponentu. Klasyfikacja ta obejmuje rangi od Bronze do Platinum i stanowi istotną informację o wydajności i jakości danego zasilacza. Kupując zasilacze do komputerów warto także sprawdzić, czy w zestawie są zawarte kable prowadzące do poszczególnych podzespołów komputera. Zdecydowana większość ładowarek posiada je w zestawie, lecz przed zakupem warto upewnić się, że rzeczywiście tak jest, by uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania przy samym końcu budowy komputera!


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 21.11.2019 17:43:37)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz